Post powitalny + 10 ciekawostek o Placie

W prawdzie strona ta powstała rok temu, ale dopiero teraz rozpoczyna swoją "pracę". Przez długi okres czasu wahałam się czy w ogóle warto ją publikować. W końcu wzięłam się w garść i tak oto tutaj jestem.

Jako że jest to pierwszy post, pragnę wszystkich bardzo serdecznie powitać. Zarówno tych, którzy zaglądnęli tu z własnej woli, jak i tych, którzy trafili tu całkiem przypadkiem. Ja mam na imię Oliwia, a ta przesłodka panda to Plato.


Z racji tego, iż posty powitalne nie należą do najciekawszych, postanowiłam wprowadzić urozmaicenie w postaci 10 ciekawostek o Placie. 

1. Z początku Plato miał się wabić Nico. To był pierwotny zamysł, który zawtórowała cała rodzina. Uległo to jednak zmianie, gdy pan Tomek z hodowli opowiedział krótką historyjkę tego imienia. Gdy po jej usłyszeniu spoglądałam na szczeniaka, nie wyobrażałam sobie go z imieniem Nico. To po prostu Plato.

2. Plato posiada mnóstwo przezwisk, są to m.in.: Panda, Pandzioch, Platon, Platini, Pusio, Pisiu, Pimpek, Łotr, Chewbacca, "PlaTuDiTu" (od R2-D2). Zdarza się, że brat nazywa go "Platfus" - nie z obrazy, lecz z czystego zgrywu (choć i tak go za to karcę).

3. Uwielbia bieganie... nie tylko za frisbee i po torku agility. Od dłuższego czasu regularnie biegamy. Trasa, którą pokonujemy liczy 6 km, nasz rekordowy czas to równe 33 minuty z czego jestem bardzo dumna.

4. Nigdy nie zostawiam go samego z zabawkami. Wyjątkiem są extra wytrzymałe kongi i piłeczki. Łotr wielbi rwać/rozgryzać zabawki na części i po prostu boję się, że mógłby coś połknąć.

Fot. Zuzia Koniecko
5. Plato ma młodszą siostrę (po tych samych rodzicach) mieszkającą w naszym mieście.

6. Platini ma swoje własne legowisko od małego i jak zawsze na nim spał, tak po przeprowadzce przerzucił się na spanie na podłodze. Jego ulubione miejsce jest w łazience, na kafelkach, na dodatek zawsze wciska się pod wiszącą szafkę.

7. Mimo, że jest chłopcem ma mnóstwo zabawek i akcesoriów w takich kolorach jak róż czy fiolet.

8. Należymy do klubu Dynamic Dogs prowadzonego przez niesamowitą Alicję Andrukajtis. Na pierwszy trening udaliśmy się w sierpniu 2015 roku i uczyliśmy się obiegać hopeczki.

9. Na pierwsze seminarium wybraliśmy się gdy Plato miał 1 rok i 6 miesięcy.

10. Pierwsze zawody na jakie się udaliśmy to Top Speed Dog w Stargardzie - Plato zajął 3. miejsce.

Powiązane posty:

3 komentarze

 1. Gabriela Tarkowska19 czerwca 2017 20:30

  Na fanpage'u już od jakiegoś czasu widziałam w linkach bloga, ale nie był aktywny. Cieszę się, że strona wreszcie została opublikowana. Plato jest piękny!
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak szczerze to przez pewien okres czasu chciałam porzucić zalążek tego bloga, ale jednak postanowiłam się w końcu za niego zabrać. Muszę się gdzieś móc rozpisywać. ^o^
   Dzięki za komentarz i również pozdrawiamy!

   Usuń
 2. Co za niesamowity blog! Dlaczego znalazłam go po tylu latach!!!???
  Od dawna szukałam czegoś takiego. Kocham was!!! Plato jest niesamowity.
  Będę wchodzić tu codziennie i komentować każdy wpis. Zabieram się za czytanie kolejnych postów!!!

  OdpowiedzUsuń